اموش جامع cng

جهت خرید کلیک کنید
هشدار دهنده

سیستم هشدار دهنده عابر پیاده در عقب خودرو (MOD)

سیستم هوشمند ایمنی تشخیص عابر پیاده یک سیستم جدید هشدار پیش ‌برخورد است که می‌تواند عابران پیاده را تشخیص دهد. این سیستم یکی از اولین‌ها در نوع خود در بین خودروسازان مطرح محسوب می‌شود.
این سیستم با بهره‌گیری از یک سری رادارها و دوربین‌ها موقعیت عابران پیاده را در نزدیکی جاده یا روبروی مسیر اتومبیل تشخیص می‌دهد.
وقتی خودرو حضور عابر پیاده را در مسیر پیش‌رو تشخیص داد، سیستم با کمک صوت و گرافیک تصویری در قسمت ابزارهای داشبورد به راننده هشدار می‌دهد. اگر در چنین حالتی، نشانه‌ای از واکنش توسط راننده مشاهده نشد، سیستم با کاهش فاصله صفحات ترمز، واکنش ترمز را نسبت به پدال بیشتر می‌کند. اگر در این مقطع نیز راننده واکنشی از خود نشان نداد، خودرو خودش به تنهایی برای ترمزگیری اقدام می‌کند تا از تصادف جلوگیری کند.


سیستم هشدار دهنده عابر پیاده در عقب خودرو (MOD)
سیستم هشدار دهنده عابر پیاده در عقب خودرو (MOD)

البته یک سری محدودیت مشخص برای این سیستم وجود دارد و آن این است که این سیستم در حال حاضر تنها در شرایط روشنایی روز و آب‌وهوای صاف و آفتابی کارایی دارد.
کمپانی های از قبیل مرسدس بنز ، بی ام دبلیو ، فورد ، ولوو و …. از این تکنولوژی در محصولات خود بهره برده اند.

سیستم MOD یا هشدار عابر پیاده در عقب ، یکی از سیستم های ایمنی هشدار دهنده به راننده می باشد که با تشخیص عابر پیاده در عقب خودرو ، به راننده ی خودرویی که بدون توجه به پشت سر ، در حال حرکت به سمت عقب می باشد هشدار می دهد ، حتما تا به حال دیده اید که به علت نقطه ی کوری که در عقب خودرو وجود دارد گاهی رانندگان هنگام عقب رفتن موانع پشت سرشان را نمی بینند و با آنها تصادف می کنند.

هشدار عابر پیاده
هشدار عابر پیاده

سیستم MOD با تشخیص موانع و عابرین پیاده در عقب اتومبیل ، می تواند به موقع به راننده هشدار دهد و راننده را از خطر آگاه کند ، سیستم ایمنی MOD می تواند در همه خودروها چه خودروهایی که دارای دوربین دنده عقب هستند و چه خودروهایی که فاقد دوربین عقب می باشند نصب شود این سیستم ، از سنسور تشخیص دهنده و یا دوربین عقب خودرو برای تشخیص اجسام متحرک (عابرین خودرو) استفاده می کند و اگر راننده بدون توجه به پشت سر و یا حتی بدون نگاه کرن به دوربین دنده عقب (در خودروهایی که دارای دوربین دنده عقب می باشند ) به سمت عقب برود درحالیکه عابری پشت سرش باشد ، سیستم MOD با پخش هشدار صوتی ، به راننده هشدار می دهد و او را از خطر آگاه می کند.

تشخیص عابر پیاده
تشخیص عابر پیاده

مطالب پیشنهادی ما

ترمز ABS چیست و چگونه کار می کند

با ترمز مجهز به سیستم EBD

سیستم CBCچیست

سیستم DAC چیست؟ نحوی عمل کرد ان

سیستم کنترل کشش TCS چیست ؟

سیستم HAC چیست؟ +فیلم اموزشی

سیستم ترمز EBA

مشاهده بیشتر

مهندس صالحی

مکانیکو مجموعه‌ای خلاق می‌باشد که با هدف بالابردن سطح دانش و مهارت عیب یابی و تربیت متخصصین کار آزموده بنا گردیده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا