استعلام خلافی خودرو با شماره پلاک

خواندن این مطلب

5 دقیقه

زمان میبرد!

استعلام خلافی خودرو با شماره پلاک

 استعلام خلافی خودرو با شماره پلاک

سامانه تهران من همان طور که از نامش پیداست فقط مخصوص تهران و عوارض تردد در محدوده طرح ترافیک و اطلاعات دیگری پیرامون شهر تهران و قوانین عبور و مرور در آن است. در بخشی از این سامانه می توانید استعلام خلافی خودرو با شماره پلاک را بگیرید که در بخش های بعدی توضیح می دهیم. امکانات خوبی در این سامانه منحصر در مورد پایتخت گنجانده شده است.

در سایت راهور استعلام خلافی خودرو با شماره بارکد پستی است. در سایر روش های متداولی که برای استعلام خلافی ماشین، عنوان می شود معمولا از کد vin استفاده می شود. تنها در یک روش است که به کمک پلاک خودرو می توان خلافی را استعلام کرد و آن تماس با شماره تلفن ۸۸۲۸۸۸۸۸ است.

پس از وصل شدن تلفن گویا اعداد ۱ تا ۳ مربوط به موارد زیر است:
عدد ۱: استعلام تخلفات رانندگی
عدد ۲: استعلام صدور گواهینامه
عدد ۳: استعلام صدور کارت ماشین است
که با شماره گیری عدد ۱ به بخش استعلام خلافی وصل می شوید.
پس از شماره گیری عدد ۱ به اپراتور وصل شده و می توانید با خواندن شماره پلاک برای اپراتور  میزان خلافی خودرو را استعلام کنید.
این سامانه گویا همچنین در ارتباط با نشانی هیأت‌های رسیدگی به تخلفات در شهر تهران، نشانی مراکز تعویض پلاک، لیست آموزشگاه‌های دریافت گواهینامه موتورسیکلت و همچنین مدارک احراز سکونت به منظور دریافت کارت خودرو به شهروندان اطلاعات کافی را ارائه می دهد.

بر خلاف سایت راهور 120، در سایت تهران من، شماره پلاک ماشین بسیار پرکاربرد است. برای اینکه بتوانید استعلام خلافی خودرو با شماره پلاک را در سامانه تهران من بگیرید، باید توجه داشته باشید که از درگاه مناسب و درست وارد شود. فراموش نکنید که در این سامانه عوارض تردد در مناطق محدود را استعلام می گیرید و اختصاصا در مورد خلافی خودرو برای ورود به مناطق و محدود های طرح ترافیک اقدام خواهید کرد.

استعلام ریز خلافی خودرو


مطالب پیشنهادی:


در صفحه اصلی سایت تهران من، گزینه ای وجود دارد با عنوان “استعلام بدهی طرح ترافیک و پارک حاشیه ای”. وقتی روی این گزینه کلیک می کنید، به صفحه جدیدی هدایت می شود که انواع روش ‌های حضوری و غیرحضوری استعلام و پرداخت بدهی خودرو در آن درج شده است. استعلام خلافی خودرو با شماره پلاک در همه این روش ها امکان پذیر است. روی هر گزینه که کلیک کنید، می بینید که شماره پلاک ماشین را از شما درخواست می کند.

خلافی خودرو
خلافی خودرو

روش ها دیگر برای دریافت خلافی خودرو

روش‌های استعلام خلافی خودرو بدون نیاز به مراجعه فیزیکی

با توجه به اینکه پس از گذشت 60 روز، مبلغ جریمه‌های رانندگی دو برابر می‌گردد و همچنین توجه به اینکه پلیس از عبور و مرور خودروهایی که صورت جریمه بیش از یک میلیون تومان دارند جلوگیری می‌کند، پرداخت و تسویه جریمه‌های خودرو از حساسیت بالایی برخوردار است. برای اطلاع از میزان جریمه خودرو، روش‌های متفاوتی وجود دارد که در ادامه به شما معرفی می‌کنیم. سابقا تنها راه آگاهی از میزان جریمه خودرو، مراجعه حضوری به دفاتر پلیس +10 بود اما در حال حاضر، روش‌های غیر حضوری استعلام و پرداخت خلافی نیز در دسترس هستند.

استعلام حضوری خلافی خودرو

اولین روشی که اصولی ترین و ساده ترین روش جهت استعلام خلافی خودرو می باشد، روش مراجعه حضوری به دفاتر پلیس 10+ می باشد که با ارائه مدارک مربوطه اعم از سند خودرو، بیمه نامه و یا کارت خودرو به همراه 3 هزار تومان هزینه نقدی، می توانید اقدام به استعلام خلافی خودرو کنید. توجه کنید که اگر خلافی شما بیش از یک میلیون تومان باشد، می بایست به مراکز راهنمایی و رانندگی مراجعه کنید.

استعلام پیامکی خلافی خودرو

دومین روشی که قصد معرفی آنرا به شما داریم، استعلام پیامکی خلافی می باشد که در این راستا شما باید کد 17 رقمی VIN که بر روی کارت خودرو شما ثبت شده است را به سامانه «1101202020» ارسال کنید و سپس کمی منتظر باشید تا میزان خلافی به همراه شناسه پرداخت خودرو شما بصورت پیامکی ارسال شود.

استعلام و پرداخت خلافی خودرو از طریق کد دستوری USSD

 

با هر مدل گوشی که در اختیار دارید بدون نیاز به اینترنت، می‌توانید با شماره‌گیری کد *110# خلافی خودروی خود را دریافت و سپس پرداخت کنید.

بعد از وارد کردن این کد، چهار گزینه برای شما نمایش داده می‌شود که بایستی عدد 2 یعنی گزینه خدمات راهور را انتخاب کنید. پس از انتخاب این گزینه، چهار گزینه مربوط به خدمات پلیس راهور نمایش داده می‌شود که بایستی عدد 1، یعنی استعلام خلافی خودرو را انتخاب کنید. در نهایت پس از انتخاب این گزینه با وارد کردن کد VIN که شماره‌ ۱۷ رقمی پشت کارت خودرو است می‌توانید از میزان جریمه مطلع گردید.

روش اعتراض به خلافی خودرو و کاهش آن

اول اعتراض به قبض جریمه است که برای این منظور فرد معترض باید به مرکز اجراییات منطقه و یا شهرستان محل سکونت مراجعه کند و موضوع شکایت خودر را در منطقه مطرح کند. اینگونه موارد در همان محل قابل رسیدگی و اصلاح هستند.

دوم اعتراض به وضعیت تخلفات است که فرد معترض باید ابتدا به دفاتر پلیس+۱۰ مراجعه کرده و درخواست اعتراض دهد. ظرف حداکثر ۲۴ ساعت به این موضوع رسیدگی می‌شود و معمولا نتیجه اعتراض در کمتر از چند ساعت اعلام می‌گردد. اگر مبلغ جریمه مورد اعتراض، بالای یک میلیون تومان باشد برای اعتراض به جریمه باید به واحدهای رسیدگی به تخلفات رانندگی مراجعه کنید.

مدارک لازم برای رسیدگی به اعتراض خلافی خودرو

** همراه داشتن اصل کارت شناسایی و اصل سند خودرو
** کارت ملی مالک وسیله نقلیه یا وکیل قانونی مالک

با طی کردن هر کدام از روش‌های بالا می‌توانید از جریمه خودروی خود مطلع شده و خلافی خودرویتان را پرداخت نمایید.

سریع ترین و بهترین روش استعلام خلافی خودرو

بهترین روش استعلام خلافی خودرو

استعلام خلافی خودرو با شماره پلاک

درباره نویسنــده
نویسنده
mohsen salehi
نظرات کاربـــران
فاقد دیدگاه
دیدگاهی برای این مطلب ثبت نشده است. اولین دیدگاه را شما بنویسید.
ثبت دیدگاه
captcha