😍اموزش😍

استعلام خلافی موتور سیکلت پلاک ملی

4.3/5 - (15 امتیاز)

استعلام خلافی موتور سیکلت پلاک ملی

اگر شما راکب موتور سیکلت باشید و در خیابان ها و مسیرهای مختلفی تردد نمایید، احتمالا ممکن است تا به امروز مرتکب خلاف رانندگی شده باشید و بر جریمه های شما افزوده شده باشد. در این حالت مانند هر راننده دیگری، قطعا می خواهید از میزان خلافی موتور سیکلت خود آگاهی یابید تا بتوانید نسبت به پرداخت آن ها اقدام نمایید. با ما در این مطلب همراه باشید تا با نحوه دریافت خلافی موتور سیکلت پلاک ملی و یا هر موتور سیکلت دیگری اطلاع یابید.

شما می توانید از طریق برنامه خلافی خودرو نیز به تمامی امکانات مربوط به خودروی خود دست یابید.

خلافی موتور سیکلت پلاک ملی

خلافی موتور سیکلت پلاک ملی

کسانی که راننده یک وسیله نقلیه باشند، حتما می دانند که می توان با یک تخلف ساده، از طرف پلیس های راهنمایی و رانندگی جریمه شوند. اما امروز روش های نوینی پدید آمده اند که دیگر شما را با قبض های جریمه از میزان خلافی آگاه نمی سازند. وجود دوربین های ثبت تخلف، هیچ تخلف رانندگی و موتور سواری را از قلم نمی اندازند؛ داشتن سرعت زیاد، استفاده نکردن از کلاه ایمنی، تردد در معابر عمومی، ایجاد مزاحمت و سر و صدا، انجام حرکات نمایشی حین تردد، رد کردن چراغ قرمز و … همگی جریمه موتور سیکلت را در پی خواهد داشت. لذا آگاهی از خلافی موتور سیکلت پلاک ملی و یا هر موتور سیکلت دیگری، به شما کمک می کند که به راحتی از میزان خلافی های وسیله نقلیه خود آگاهی یابید و نسبت به پرداخت آن ها اقدام نمایید. اما این روش های استعلام خلافی موتور سیکلت کدامند؟ پرداخت قبض جریمه بدون شناسه و … .

مراجعه به وب سایت پلیس راهور

به جرات می توانیم یکی از بهترین روش های استعلام خلافی موتور سیکلت پلاک ملی و یا هر موتور سیکلت دیگری، مراجعه به وب سایت پلیس راهور است. به این منظور می بایست به نشانی www.rahvar120.ir مراجعه نمایید تا از این طریق بتوانید جریمه ها را استعلام نمایید. شما با کمک این روش می توانید در هر ساعت از شبانه روز خلافی های خود را استعلام نمایید. برای آگاهی از خلافی موتور سیکلت می بایست کد VIN موجود روی کارت موتور را در کادر مربوطه وارد نمایید تا اطلاعات مرتبط با جریمه موتور سیکلت برای شما به نمایش درآورده شود.

استعلام خلافی موتور سیکلت با پلاک ملی از طریق تماس تلفنی

استفاده از روش دوم استعلام خلافی موتورسیکلت روشی است که بدون نیاز به اینترنت نیز می توان از آن استفاده کرد. لذا اگر شما در شرایطی قرار گرفتید که به اینترنت دسترسی نداشتید نگران نباشید.

استعلام خلافی با استفاده از پیامک

برای استفاده از این روش ابتدا شماره VIN روی کارت موتورسیکلت و سپس * را تایپ کرده و به شماره ۱۱۰۱۲۰۲۰۲۰ ارسال کنید تا خلافی موتورسیکلت همراه با شناسه قبض و شناسه پرداخت برای شما ارسال شود در صورتی که شناسه قبض و شناسه پرداخت نمی خواهید کد VIN را بدون علامت * ارسال کنید.

 

مراجعه به مراکز پلیس +10 برای استعلام خلافی موتور سیکلت

شما می توانید از طریق روش های سنتی نیز نسبت به استعلام خلافی موتور سیکلت با پلاک ملی اقدام نمایید. در این حالت که شیوه ای وقت گیر است، می بایست با در اختیار داشتن کارت موتور سیکلت به مراکز پلیس +10 مراجعه نمایید و از میزان خلافی خود اطلاع یابید.

استفاده از سرویس USSD پلیس

شماره گیری *110# مستقیما شما را به درگاه USSD پلیس هدایت می کند که شما می توانید از این طریق با ارسال شماره VIN درج شده در پشت کارت موتور سیکلت، در سریع ترین زمان ممکن، میزان جرایم موتور سیکلت خود را استعلام نمایید. خوشبختانه برای استعلام به کمک این روش، نیازی به اینترنت و یا گوشی موبایل حرفه ای نخواهید داشت.

سایر روش های احتمالی برای استعلام خلافی موتور

1. سایت راهور 120/ بخش خدمات/ زیرمنوی استعلام میزان تخلفات رانندگی

2. ارسال پیامکی کد vin و یا بارکد هشت رقمی پستی به شماره 1101202020

فرمت ارسال کد vin ¬ * + VIN

فرمت ارسال بارکد هشت رقمی پستی ¬ # + بارکد 8 رقمی+ *

3. استفاده از کد دستوری #110* و ارسال کد vin

تنها روش مطمئن برای استعلام خلافی موتور

پلیس +10

مراجعه به مراکز پلیس + 10 تنها روش مطمئن و موثقی است که دریافت خلافی موتور سیکلت از طریق پلاک یا هر شماره دیگری را امکان پذیر می کند. فعلا این مراکز هستند که به صورت صد در صد و بدون هیچ دردسری خلافی موتور سیکلت را به کاربر متقاضی اعلام می کنند؛ اما همین جا لازم است این انتقاد به‌جا را به مسئولان مربوطه داشته باشیم که با توجه به اینکه موتور سیکلت ها سهم زیادی در عبور و مرور شهری دارند، نبود هیچ راه مطمئنِ از راه دور و مبتنی بر اینترنتی، در حقیقت خلاء بزرگ و محسوسی است که لازم است حتما به آن توجه ویژه شود. متاسفانه برخی معتقدند که علت بی توجهی نیروی انتظامی به این موضوع، درآمدی است که مراکز پلیس+10 از ارائه خدمات مربوط به استعلام خلافی موتور سیکلت کسب می کنند؛ نمی دانیم این تصور تا چه اندازه درست است، اما حتی تصور درست بودن چنین ادعایی، برای مسئولانی که همواره خود را خدوم مردم معرفی می کنند، جای بسی تامل و بحث دارد. بنابراین لازم و واجب است که هر چه سریع تر نسبت به راه اندازی مسیری ویژه و منحصر برای دریافت خلافی موتور سیکلت از طریق روش های مرسوم دریافت خلافی خودرو، تمهیداتی اندیشیده شود. این روش ها می تواند هم دریافت خلافی موتور سیکلت از طریق پلاک را میسر کند و هم دریافت خلافی موتور سیکلت از طریق vinو یا بارکد هشت رقمی پستی را.

جدول نمرات منفی گواهینامه

توجه داشته باشید چنانچه پس از دریافت خلافی موتور سیکلت از طریق پلاک یا هر روش دیگری، هر یک از این تخلفات را انجام داده باشید، نمره منفی آن برای گواهینامه شما درج شده است و باید از طریق روش های موجود برای استعلام نمرات منفی گواهینامه، از نمرات منفی درج شده برای گواهینامه خود نیز اطلاع پیدا کنید و تلاش کنید که این نمرات را پاک کنید.

مطالب پیشنهادی:

استعلام خلافی خودرو با کد ملی

 

𝗘𝗻𝗴𝗶𝗻𝗲𝗲𝗿 𝗠𝗼𝗵𝘀𝗲𝗻 𝗦𝗮𝗹𝗲𝗵𝗶

مکانیکو مجموعه‌ای خلاق می‌باشد که با هدف بالابردن سطح دانش و مهارت عیب یابی و تربیت متخصصین کار آزموده بنا گردیده است.

2 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا