اموش جامع cng

جهت خرید کلیک کنید
اموزشسیستم روان کاری

اموزش صحیح چک کردن روغن موتور

اموزش صحیح چک کردن روغن موتور

لازم است روغن موتور خودرو در هر ۱۰۰۰ کیلومتر بررسی شود. به ویژه قبل از هر سفر طولانی این کار باید حتما جزو برنامه سفر قرار گیرد.

 فواید چک کردن روغن موتور
فواید چک کردن روغن موتور
فواید چک کردن روغن موتور خودرو چیست؟

پیش از هر چیزی لازم است بدانید که روغن موتور خودرو معمولا در هر هزار کیلومتر چک و مورد بررسی قرار می گیرد و برای طی مسافت طولانی حائز اهمیت است. به ویژه در زمان سفر توصیه می شود حتما روغن موتور ماشینتان را تعویض کنید. اما با چک کردن روغن موتور یک اتومبیل به چه مزایایی دست می یابید؟

زمانی که شما به عنوان راننده به وضعیت روغن موتور اتومبیل خود نگاه می کنید و آن را مورد بررسی قرار می دهید در واقع باعث به دست آمدن نتایج زیر می شوید که عبارت اند از؛

  •  کاهش ورود آلاینده های مضر به جو محیط
  •  جلوگیری و کاهش ساییدگی زودرس قطعات موتور خودرو
  •  بالا رفتن راندمان موتور
  •  کاهش میزان مصرف سوخت
  • مانع تشکیل رسوبات
  • جلوگیری و کاهش زنگ زدگی
  • و…

رنگ روغن موتور، شکستن سر گیج روغن ef7، علامت های روی گیج روغن موتور، فیلم بررسی سطح روغن موتور،

اموزش چک کردن روغن موتور
اموزش چک کردن روغن موتور
روغن موتور ماشینتان را چک کنید

اول از همه، دفترچه راهنمای ماشین را چک کنید و از توصیه های سازنده ی خودرو اطلاع بیابید. برخی از ماشین های جدید مانیتور الکترونیکی برای روغن موتور دارند و نیازی به چک کردن دستی روغن‌موتور ندارند.

اگر خودتان روغن را چک می کنید، حتما ماشین را در سطح زمین جایی پار کنید. موتور ماشین باید خنک باشد تا دستتان نسوزد. سازنده ی برخی از ماشین ها توصیه می کنند که روغن موتو را پس از اینکه موتور سرد شد چک کنید. وقتی موتور خاموش بود، کاپوت ماشین را بزنید بالا ، میله ی اندازه گیری (گیج) روغن‌موتور را پیدا کنید. میله را از موتور در بیاورید و روغن را از انتهای آن پاک کنید. سپس میله ی روغن‌موتور را سر جایش قرار دهید و تا انتها فشار دهید.

چك كردن روغن ماشين پژو206، چك كردن روغن ماشين موتور ef7، چه زمانی روغن موتور را چک کنیم، کم بودن روغن موتور، گیج روغن تیبا، مشکل گیج روغن ef7، نحوه چك كردن روغن موتور 206

مطلب پیشنهادی:

هچنین باید رنگ روغن موتور را هم چک کنید. روغن موتور خوب باید به رنگ قهوه ای یا سیاه باشد. اما اما شیری رنگ یا به رنگ روشن است به این معنی است که مایع خنک کننده به موتور نشت می کند. به دقت به دنبال ذرات فلزی در روغن موتور بگردید چرا که وجود این ذرات به معنای این است که موتور از داخل آسیب دیده است. اگر هر کدام از اینها را دیدید ماشینتان را به تعمیرگاه ببرید تا مکانیک تشخیص دهد.اگر هم شک دارید که مایع خنک کننده به موتور نشت می کند، به امداد خودرو زنگ بزنید تا ماشینتان را یدک بکشد.

اگر همه چیز خوب است و مشکلی نیست، میله ی اندازه گیری روغن موتور را بار دیگر تمیز کنید و آن را به درون لوله قرار دهید و مطمئن شوید که کاملا سر جایش قرار گرفته است. در انتها کاپوت را پایین بدهید.

نحوه چک کردن روغن موتور بوسیله گیج روغن

انواع گیج روغن، تست روغن موتور روی کاغذ، چك كردن روغن ماشين 405، چك كردن روغن ماشين پراید،

مطلب پیشنهادی :

مشاهده بیشتر

مهندس صالحی

مکانیکو مجموعه‌ای خلاق می‌باشد که با هدف بالابردن سطح دانش و مهارت عیب یابی و تربیت متخصصین کار آزموده بنا گردیده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا