اموش جامع cng

جهت خرید کلیک کنید
سوخت رساني

رگلاتور فشار سوخت چیست؟

رگلاتورفشار سوخت چیست؟

یک جزء کلیدی سیستم ، تنظیم کننده فشار خون (فشار شکن) می باشد. که به همراه پمپ بنزین مسئول نگهداری یک رابطه فشاری ثابت بین سمتی از انژکتور که لوله های حامل سوخت قرار دارند و مانیفولد ورودی می باشد.

رگلاتور سوخت چیست؟
رگلاتور سوخت چیست؟

از آن جایی که مقدار سوخت تزریق شده توسط مدت زمانی که انژکتور ها با دستورECU باز نگه داشته می شوند اندازه گیری می شود، در نتیجه در صورتی که اختلاف فشار بین لوله های حامل سوخت و فشار مانیفولد تحت شرایط مختلف تغییر کند مقدار سوخت تزریق شده (درزمان مساوی) تغییر خواهد کرد. اگر خلأ زیادی در مانیفود وجود داشته باشد (مثلاً در دورهای بالا) ، بایستی فشار سوخت سیستم کاهش داده شود. و زمانی که خلأ مانیفولد کم باشد (مثلاً زمانی که دور موتور کم بوده و در سر الایی گاز را ته فشار می دهیم) فشار سوخت سیستم بایستی افزایش یابد. چیزی که الزامی می باشد اینست که اختلاف فشار در تمامی شرایط کاری موتور ثابت نگه داشته شود و تنها در این صورت است که مدت زمان باز بودن انژکتور عامل تعیین کننده مقدار سوخت تزریق شده می باشد.

معرفی رگولاتور (تنظیم کننده ) فشار سوخترگلاتور سوخت چیست؟
رگلاتور سوخت چیست؟

برای برقراری فشار سوخت مورنیاز ، سوخت اضافی موجود در سیستم توسط تنظیم کننده فشار سوخت به باک بنزین برگردانده می شود. فشار شکن دارای یک دیافراگم می باشد که توسط یک لوله خلائی به مانیفولد ورودی ارتباط دارد و تغییرات فشار داخل مانیفولد به دیافراگم فشار شکن اعمال می گردد و در نتیجه فشار شکن قادر خواهد بود اختلاف فشار را همیشه ثابت نگه می دارد.

فیلم اموزشی:

اندازه گیری فشار ریل سوخت

مشاهده بیشتر

مهندس صالحی

مکانیکو مجموعه‌ای خلاق می‌باشد که با هدف بالابردن سطح دانش و مهارت عیب یابی و تربیت متخصصین کار آزموده بنا گردیده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا