اموش جامع cng

جهت خرید کلیک کنید
مجموعه موتور

آب بندی سوپاپ ها

آب بندی سوپاپ ها

برای آب بندی سوپاپ ها مطابق شکل زیر باید توجه نمود که به دلیل آنکه بین قسمت مخروطی سوپاپ و سیت آن عضو سومی برای آب بندی دقیق وجود ندارد، باید با تغییر زاویه بین زاویه قسمت مخروطی سوپاپ و سیت، آب بندی مناسب را ایجاد کرد. از اینرو زاویه قسمت مخروطی سوپاپ را 44 درجه و یا 29 درجه در نظر می گیرند. که زاویه 44 درجه آب بندی بهتری داشته و راندمان حجمی را کاهش می دهد. در حالیکه با زاویه 29 درجه آب بندی ضعیف تر شده ولی راندمان حجمی افزایش می یابد.

آب بندی سوپاپ ها
آب بندی سوپاپ ها

با توجه به مطالب فوق برای سوپاپ با زاویه 44 درجه زاویه سیت آن 45 درجه و برای سوپاپ با زاویه 29 درجه زاویه سیت آن را 30 درجه در نظر می گیرند. با این طرح محل تماس قسمت مخروطی سوپاپ از سطح به خط تبدیل می شود. بنابراین با در نظر گرفتن نیروی فنر که به سوپاپ اعمال می شود با کاهش سطح تماس سوپاپ و سیت فشار زیاد شده و عمل آب بندی و انتقال حرارت سوپاپ بهتر می شود. ضمن آنکه از قفل شدن یا گیر کردن سوپاپ درون سیت جلوگیری می شود.

پس از باز کردن سر سیلندر و یا در هنگام تعویض سوپاپ ها باید از آب بندی و عدم نشتی بین قسمت مخروطی سوپاپ و نشیمنگاه آن اطمینان حاصل نمود. در این صورت مقداری نفت پشت سوپاپ ها ریخته و کمی صبر می کنیم و در صورت وجود نشتی نفت از قسمت کف سر سیلندر آب بندی  کامل نبوده و باید ابتدا به وسیله روغن سنباده زبر سپس به کمک روغن سنباده نرم عمل آب بندی را انجام داد.

برای آنکه نشتی نفت از سوپاپ ها بهتر مشخص شود می توان کمی پودر تالک یا پودر جدایش که در ریخته گری استفاده می شود را به کف سر سیلندر پاشیده تا به راحتی نشتی نفت مشخص شود.

مطلب پیشنهادی:

برای آب بندی سوپاپ ها ابتدا فنر سوپاپ را باز کرده و مقداری روغن سنباده زبر را بین قسمت مخروطی سوپاپ و سیت سوپاپ قرار داده و سوپاپ را بصورت راست گرد و چپ گرد به طور متوالی بچرخانید تا خط تماس بین قسمت مخروطی سوپاپ و سیت آن ایجاد شود و سپس با روغن سنباده نرم همین عملیات تکرار شده و در نهایت دوباره آزمایش عدم نشتی انجام گردد تا از آب بندی  اطمینان حاصل گردد. این موارد و موارد بیشتر در دوره آموزش موتور و یا در دوره آموزش مبانی مکانیک خودرو به هنر جویان آموزش داده می شود.

فیلم اموزشی:

دستگاه آب بندی سوپاپ با موتور آلمانی

آب بندی سوپاپ چرب (حیدری)

مشاهده بیشتر

مهندس صالحی

مکانیکو مجموعه‌ای خلاق می‌باشد که با هدف بالابردن سطح دانش و مهارت عیب یابی و تربیت متخصصین کار آزموده بنا گردیده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا