❤️ایران خودرو❤️❤️پژو 207i❤️پژو206❤️

علت لرزش موتور ۲۰۶ در زمان سرد بودن

3.7/5 - (7 امتیاز)

علت لرزش موتور 206 در زمان سرد بودن

به اطلاع می رساند که اخیرا ، ایراد لرزش موتور در زمان سرد بودن برای ۲۰۶ با موتور TU5 مشاهده می شود که در زیر نشانه های ایراد ذکر شده است :

نوشته های مشابه

1- لرزش شدید خودرو پس از استارت
۲- ریپ زدن موتور در زمان استارت زدن در هنگام صبحها یا پس از توقف طولانی
۳- روشن و خاموش شدن چراغ عیب یاب سیستم انژکتور

روش تشخیص ایراد :

در مواقعی که خودرو به مدت طولانی خاموش و متوقف می باشد ( موتور سرد، مخصوصا در زمستان ) پس از استارت زدن و روشن شدن موتور ، موتور به کار کرده و لرزش داشته و چراغ عیب یاب موتور روشن و خاموش می گردد پس از تست با دستگاه PPS ایرادات زیر مشاهده شده است


P1337: considerable misfiring in cylinder 1
P1338: considerable misfiring in cylinder 2
P1339: considerable misfiring in cylinder 3
P1340: considerable misfiring in cylinder 4
P1336: considerable misfiring in unspecified cylinder


برای برطرف کردن ایراد به دو روش می توان اقدام کرد:

١- بررسی کیفیت بنزین

۲- بررسی تایپیت هیدرولیکی سوپاپ لازم به ذکر است که علاوه بر موارد فوق قطعاتی مثل کویل ، شمع و … نیز باعث ایرادات فوق می شود ولی دلایل شایع موارد ذکر شده می باشد.

• بررسی کیفیت بنزین : ایراد مذکور به کیفیت بنزین و دمای هوا بستگی مستقیم دارد. کاهش کیفیت بنزین می تواند ناشی از وجود مواد متفرقه از جمله آب و گازوئیل و … ، در بنزین باشد لذا، در زمان سرد بودن موتور بعلت پایین آمدن عدد اکتان بنزین (بدلیل ناخالصی ها ) و ماهیت شعله سرد در مخلوط ناهمگن ، دلایل ایرادات misfiring خواهد شد .

برای برطرف کردن ایراد می بایست باک بنزین باز شده ، کاملا تخليه و شستشو گردد سپس فیلتر بنزین تعویض، مسیر سوخت رسانی تخلیه و با باد خشک شود علاوه بر آن مشتری می بایست به جایگاههای که بنزین مرغوبتر ارائه می دهند راهنمایی گردد ، واضح است در صورت استفاده بنزین نامرغوب مجددا ایراد مذکور پس از مدتی نمایان می گردد.

• بررسی تایپیت هیدرولیکی : یکی از عوامل بوجود آمدن ایراد misfiring ، عدم فیلر مناسب سوپاپ ها می باشد و با توجه به هیدرولیکی بودن تایپیت سوپاپ موتور های TU5 ، ریشه ایراد را می توان به تغذیه روغن تایپیت ها در زمان سرد بودن روغن اشاره نمود .

با توجه به تغییراتی که شرکت پژو بروی تایپیت های هیدرولیکی موتور مذکور انجام داده، لازم است پس از باز کردن تایپیت ها ، بررسی گردد که تایپیت های نصب شده ، از چه نوعی می باشد . در صورتی که در زیر مخزن تایپیت ها (طبق شکل زیر) حروف “VWX حک شده باشد می بایست تایپیت های دود تعویض گردد.

 لرزش موتور TU5 پژو 206 در زمان سرد بودن
لرزش موتور TU5 پژو 206 در زمان سرد بودن

در زمان نصب تایپپت جدید دقت گردد که قطعه جایگزین نیز دارای حروف VWX نباشد.

 لرزش موتور TU5 پژو 206 در زمان سرد بودن


𝗘𝗻𝗴𝗶𝗻𝗲𝗲𝗿 𝗠𝗼𝗵𝘀𝗲𝗻 𝗦𝗮𝗹𝗲𝗵𝗶

مکانیکو مجموعه‌ای خلاق می‌باشد که با هدف بالابردن سطح دانش و مهارت عیب یابی و تربیت متخصصین کار آزموده بنا گردیده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا