?اموزش??عیب یابی?

دلایل خروج آب از اگزوز خودرو

دلایل خروج آب از اگزوز خودرو

یکی از سوالات متداول رانندگان این است که دلایل خروج آب از اگزوز خودرو چیست و چه عواملی در این مورد موثرند. به طور کلی چکه کردن آب از اگزوز خودرو می تواند دلایل زیادی داشته باشد که در این مطلب می توانید با دو مورد از دلایل عمده خروج آب از اگزوز ماشین آشنا شوید.

نوشته های مشابه

ابتدا بهتر است بدانید منظور از خروج آب از اگزوز خودرو ، خروج مقداری زیادی آب به شکلی واضح نیست. یعنی منظور از خروج آب از اگزوز را می توان همان چکه کردن آب در نظر گرفت که در برخی موارد همین چکه کردن آب می تواند آسیب های زیادی را به خودرو وارد نماید و نشانگر خرابی برخی از قطعه های موتور خودرو باشد.

۱- ممکن است واشر سرسیلندر خراب شده باشد که با تعویض واشر سر سیلندر این مشکل حل شدنیست.

دلایل خروج آب از اگزوز خودرو
دلایل خروج آب از اگزوز خودرو

۲- ممکن است سر سیلندر ترک خورده یا تاب برداشته باشد که در این صورت سرسیلندر به تراشکاری احتیاج دارد.

مطلب پیشنهادی:

دلایل کاهش فشار روغن موتور

نکته:

در صورت سوختن واشر سر سیلندر و یا ترک خوردن سیلندر اشکال دیگری نیز در خودرو مشاهده خواهد شد و آن گرم شدن بیش از حد موتور و ایجاد حباب در آب رادیاتور می‌باشد بنابراین نسبت به رفع عیب هرچه زودتر اقدام کنید.

نکته:

که چکه کردن آب از اگزوز خودرو در زمانی که هوا سرد است (زمستان) نباید منجر به ایجاد نگرانی شود و عیبی ندارد و تنها زمانی که این اتفاق در هوای گرم رخ می دهد باید دلایل ان را بررسی نمود که همانطور که گفتیم بیشتر مربوط به وضعیت واشر سرسیلندر خودرو می شود.

http://khodrojo.ir/%d8%b9%d9%84%d8%a7%d8%a6%d9%85-%d8%b1%d9%88%d8%ba%d9%86-%d8%b3%d9%88%d8%b2%db%8c-%d8%ae%d9%88%d8%af%d8%b1%d9%88/

محسن صالحی

مکانیکو مجموعه‌ای خلاق می‌باشد که با هدف بالابردن سطح دانش و مهارت عیب یابی تعمیرکاران و تربیت متخصصین کار آزموده بنا گردیده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا